main content starts here

Third quarter high honor/honor/merit rolls

| May 11, 2017

High Honor Roll– Grade 7

Andrew Alexander, Gabrielle Audi, Avi Bagchi, Labesh Baral, Ayaan Bargeer, Sara Bawla, Emily Bette, Sarah Clare Biazon, Colin Brant, Mary Bucci-Mooney, Hannah Byun, Minyi Chen, Isabella Connell, Patrick Dai, Evan Fecko, Sean Gilday, Amitai Goldmeer, Aditri Gupta, Ashley Halko, Kathryn Hanrahan, Mahnoor Hasan, Nolan Horn, Fiona Houghton, Skylar Hults, Maaz Hussain, Jacob Joslin, Kalyna Karpishka, Alexa Labella, Azzam Ladkhan, May Le, Lily Luper, Dylan Mattison, Jacob McCormick, Grace McManus, Juana Merino-Lopez, Louis Meunier, Nicholas Montalto, Mary Moryl, Jaaziel Olayinka, Uriel Olayinka, Dylann Palmer, Keara Papa, Olivia Papa, Nicholas Passino, Alisha Patel, Zachary Paton, Sohan Pattanaik, Jemma Pipe, Abigail Powell, Jared Randall, Sagar Sahu, Abigail Schneider, Liam Shaw, Logan Shaw, Victoria Swider, Ansley Teal, Isabelle Tedesco, Shubham Yadav, Cadence Young, Ying Zhi Zheng

High Honor Roll – Grade 8

Atharv Agashe, Muhammad Ali, Ethan Andrews, Alisa Anufrieva, Caroline Bae, Lauren Beshaw, Dani Bhashyam, Dolly Bhashyam, Sharon Charles, Ashley Cheffolway, Isabella Cowan, Taylor Crain, Devin Cuthbert, Aislinn Dailey, Zackery Diehl, Connor Doherty, Logan Drake, Sienna Dunham, Sophie Dvorak, Bryn Fecko, Emma Forcucci, Robert Fratangelo, Aham Gao, Mary Hessinger, Andrew Huang, Eva Hymes, Grace Isernia, Sarah Jacob, Yifan Kao, Surya Krishnakumar, Bria Labella, Matthew Lammon, Jethro Ronald Lee, Ruo-Tzu Liu, Emma Loffredo, Frances Marino, Kara Martin, Kate Musser, Salema Nabi, Veda Nandikam, Zachary Novkov-Bloom, Anavi Parikh, Lilith Phelps, Dylan Pollay, Nicole Resnick, Kayla Robbins, Alexei Robin, Laura Romania, Taylor Ross, Anna Ryu, Madeline Santore, Kendall Schilling, John Schneider, Madison Shea, Soniya Singh, Clare Smith, Lydia Smith, Luca Spadinger, Kilah Tabatsky, Zainab Thaleb-Al Sallami, Saikalyan Thimirisetty, Hunter Trifaro, Alvira Tyagi, Catalina Varela, Aarohi Vasavada, Maya Villanueva, Hui Wang, Jeremy Wernick, Hayley Whitsett, Ethan Zhang

Honor Roll – Grade 7

Zoha Ahmed, Gage Antifaiff, Allison August, Estelle Ayotte, Lili Bazargan-Lari, Ali Benkhalifa, Myah Bermudez, Samuel Bevevino, Lucy Beyer, A’Dante Bianchino, Jacob Biel, Mira Brehm, Connor Bunkoff, Kendra Burke, Joshua Busch, Megan Camilli, Noah Caney, Aidan Caplan, Asher Carlin, Tannor Carr, Sydney Carron, Kaelah Carter, Jack Chudzinski, Aidan Condon, James Cook, Grant Covington, Miah Curtin, Lily DeBellis, Jaya Dixon, Adays Dominguez Flores, Jasmine Dondero, Andrew Dongelewic, Jordyn Doran, Abigail Dranichak, Gabrielle Durivage, Yasmeen Faiz, John Charles Favreau, Sana Fazlani, Harrison Fazzone, Emily Flores, Hanna Fraley, Ryan Goronsky, Mia Greco, Madeline Green, William Guthrie, Arietta Hallock, Sydnee Hanrahan, Dean Hood, Benjamin Inglee, Seung Heun Joung, Elena Kaplan, Miles Kear, Edward Kim, Ha Young Kim, Sai Shreeya Kollapudi, Allison Kunin, Alyce Lavoie, Vuong Le, Bianca Anne Lee, Suyong Lee, Yoo Rim Lee, Alexander Liranzo, Allison Luks, Ewrin Luu, Isabella MacNiven, Ryan Mahoney, Faith Malo, Avery Marshall, Elizabeth Martuscello, Ryan Mazzariello, Ella McCarthy, Lauren McCulloch, Christopher McGarvey, Dur E Shahwar Mehmood, Lauren Mesick, Amy Nadeau, Vivian Nartey, Rajani Nimma, John O’Connor, Killian O’Connor, Abigail O’Neill, Tahirah Osman, Viraj Parihar, Hyerin Park, Jounghoon Park, Prapti Patel, Owen Pearsall, Aidan Pelon, Tristan Peloquin, Rachel Peregrim, Stephen Petersen, Victor Petitti, Michael Pisinski, Anastasia Prince, Alexander Qian, Mia Raiti, Joseph Razzano, Makayla Reilley, Janessa Rivera, Akeana Rootes, Charles Rose, Corinne Rosi-Moon, Katie Rullo, Daniel Rys, Christalline Santos, Christinelle Santos, Christina Savastio, Isabella Scavo, Elisabeth Scheu, Justin Schulte, Madeline Segarra, Nicholas Segarra, Aryanna Shafir, William Sheppeck, Safwan Shikder, Victoria Silverstrim, Aaron Sittig, Michaela Soscia, Peyton Strand, Patrick Sullivan, Naasiah Syud, Dillon Teger, Davin Testo, Ciara Torrey, Nicholas Tsaggari, Corey Turmon, Ryan Unser, Dominic Velikov, Kaytence Vining, Schuyler Wang, Demetrius Washington, Natalie Wolf, Andrew Yocum

Honor Roll – Grade 8

Taha Ahmad, Wasif Ali, KayLee Alix, Ashritha Annam, Fahad Ansar, Gabriella Audino, Nathaniel Bancroft, Julia Barker, Alexah Bedard, Ryan Bilka, Sarah Blake, Emory Blanchet, Riley Borst, Annabella Britt, Hannah Buchan, Angela Bulone, William Buono, Adam Buresh, Matthew Calicchia, Isabella Canavally, Amanda Carey, Tess Cody, Ava Connery, Brynn Connors, Dylan Conroy, Jacob Contois, Hailey Cook, Amaya Cozzy, Amber Crain, Jacob Daniels, John David, Ethan Donovan, Owen Doorey, Jesse Duke, Mackenzie Ferris, Alexandra Feurer, Joshua Foglia, Liana Folmsbee, Michael Ford, Ethan Fowler, Myriam Gall, Sheldon Gallagher, Shashank Garg, Michael Genito, Reese Glazebrook, Patricia Gomez, John Graney, Anna Hallock, Dean Hartl, Brennan Hedderman, Riley Hegarty, Ashley Hudy, Olivia Hudy, Alexis Insero, Sarah Jamil, Maya Jenkins, Baylee Johnson, Elizabeth Kaercher, Ishita Khambete, Habiba Khan, Haider Khan, Numa Khan, Shaheer Khawaja, Sunmin Kim, Thomas Kita, Ananya Kothapally, Emma LaChapelle, Man I Felicia Lai, Jordan Lev, Ella Levack, Mariana Luna, Sneha Malneedi, Abbey Martin, Nathan Mattison, Kierstyn McClements, Shiny Melhiraj, Anna Miller, Joseph Mirabile, Mark Morgan, Peter Mostert, Geena Motto, Ammara Nazir, Sadika Neyazy, Alexander Phillips, Liamell Quezada, Salwah Riaz, Fox Rifenberg-Stempel, Ava Rigney, Jaicha Rivera-Leal, Adam Roczniak, Shruthi Rozario, Connor Ruberti, Christopher Sanchez Adames, Scout Santoro, Christen Santos, Aayan Sayed, Angelina Schaefer, Jae Young Seo, Michael Simkulet, Istan Slamet, Jonathan Smith, Nathaniel Spence, Emily Sprague, Connor Strand, Jessica Sweet, Jewel Tanksley, Anum Tehseen, Owen Tobias-Wallingford, Noah Tutunjian, Mackenzie Ward, Jalen Wu, Sinthia Xhabej, Il Young Yang, Runa Yokoyama, Lara Yusuf, Theresa Zeh, Nicholas Zeller

Merit Roll – Grade 7

Ahad Al-Hemyari, Raghd Al-Hemyari, Jacob Anigian, Robert Arvin, Denislav Atanasov, Harry Benton, David Breault, Connor Brown, Samuel Case, Izabel Chase, Hsuan Yi Chen, Sarah Cuerdon, Emilie DeGroff, Allison DeMarco, Joshua Demarest, Sierra Eakin, Carter Emerson, Jessa Engelmann, Ibrahim Faisal, Catherine Farron, Colin Fish, Vanessa Flaherty, Mia Fredrick, Yohan Garcia, Gavin Gilooly, Brandon Gordon, Anne Guthrie, Evan Guzi, Meredith Hayes, Jashon Holmes, Zackary Howe, Aidan Justino, Joseph Karpierz, Michael Kebabjian, Mayah Khan, Maame Konadu-Amponsah, Michael Krupitza, Berat Kuruca, Aidan Lafnitzegger, Jeremy LaParl, Kailey Leach, Ian Lewis, Sofia Marra, Elliott Martin, Olivia McCabe, Daniel McLaughlin, Zierra McMillan, Srikar Mikkilineni, Madelyn Miles, Matthew Mittleman, Ryan Murphy, Sage Murray, Christian Naclerio, Mahad Nasir, Celina Nehme, Taylor Newell, Madison O’Connor, Martin Ostergaard, Yomarlis Oviedo Almonte, Viraj Patil, Karly Penker, Nyheem Pinckney, Kylie Quinney, Ella Raiti, Maximus Reith, Nickolas Richardson, Mikahyah Roberts, Isabelle Rowley, Michael Santore, Emily Satterday, Dakota Seitz, Sandra Sheedy, Christopher Smith, Hunter Soller, Reagan Tomisman, Nicholas Vant Zelfde, Cierra Walker, Julia Weaver, Himeka Yokoyama, Liam Younger

Merit Roll – Grade 8

Victoria Adediran, William Ahl, Isabella Allen, Katherine Arpey, Amy Awad, Zain Aziz, Elizabeth Bazinet, Madeline Beretvas, Mahnoor Bibi, Jack Bowers, Rashay Browning, Kate Bunkoff, Joshua Burke, Jake Burleski, Taylor Calacone, Alaric Carknard, Walter Chenette, Bryne Chi, Carl Christian, Makhi Clanton, Mina Conklin, Joseph Conway, Gozde Dagci, Caroline Darby, Connor Darby, Ryan Darby, Dylan Dayter, Kayla Dragon, Ethan Ehrlich, Grace Ferris, Matthew Ferris, Allie Fletcher, Sarkis Frangieh, Jonathon Garretson, Leah Geel, Madeline Gentile, Aiva Geracitano, Kathleenjoy Gordon, Vanessa Granato, Isaiah Greene, John Heinze, Mackenzie Hyde, Pranav Jagannath, Christian Jeram, Sara Jurnak, Colin Kilmer, Kelly Kirker, Juha Lee, Seongbin Lee, Renee Liburdi, Frankie Liu, Alyssa Mackey, Maddisyn Mahoney, Patrick Mallon, Skye Manning, Joseph Mariano, Dominic Martuscello, Olivia Martuscello, Zachary Mein, Itzel Merino-Lopez, Maram Mohamed, Bridget Munro, Elijah Nguyen, Nghia Nguyen, Michael O’Connor, Calista Orlyk, Alex Page, Michael Palladino, Sabrina Pervaiz, Joshua Pesnel, Giannina Resciniti, Armando Ricci, Jonathan Richardson, Michaela Ridley, Emile Rodriguez, Casey Royce, Robyn Rymanowski, Zaylynn Schadt, Gabriella Schaefer, Isabella Schaffer, Cameron See, Joseph Sheppard, Ariel Siegfeld, Andrew Sprague, John Thayer, Victoria Travis, Tiffany Truong, Alexander Urban, Emma Valente, Isabella Valenti, Abby Vara, Katherine Vasquez Celestino, Madison Vitas, Alexandra Volynsky-Lauzon, Anna VolynskyLauzon, Coddy Vuu, Madalynn Walsh, Jared Warren, John Weatherwax, Della Wirfel, Daniel Wissenbach, Jacob Woodcock, Ethan Wright, Luke Wyrshyhora, Kirari Yokoyama

Category: Archive

Comments are closed.